Malowanie dachów Nowy Sącz

Żeby nowa farba dobrze przykrywała powierzchnię dachu, należy ją dokładnie przygotować. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby usunąć stary lakier oraz pozbyć się wszelkich nieczystości oraz rdzy. Najlepiej w tym celu użyć szczotki nylonowej, a pozostałości po rdzy doczyścić papierem ściernym. W ten sposób powierzchnia będzie czysta i gładka.

Następną czynnością, którą wykonują specjaliści zajmujący się malowaniem dachów w Nowym Sączu, jest odpylenie dachówki. Powierzchnię trzeba dokładnie odtłuścić i najlepiej zrobić to za pomocą rozpuszczalnika.

Po wykonaniu tych wszystkich zadań można przejść do mycia dachu za pomocą mokrej gąbki lub specjalnej myjki ciśnieniowej. Jeżeli na dachówce znajduje się mech albo porosty to najlepiej jest zainwestować w dobre preparaty, które są przeznaczone do czyszczenia powierzchni dachów.

malowanie dachów nowy sącz

Malowanie dachu krok po kroku.

Kiedy powierzchnia zostanie przygotowana, to wtedy można przejść do jej malowania. W tym celu trzeba wybrać odpowiednią farbę i najlepiej, żeby posiadała ona właściwości antykorozyjne. Pracownicy wykonujący od wielu lat malowanie dachów w Nowym Sączu doskonale wiedzą, jaki preparat dopasować do konkretnego rodzaju pokrycia dachowego.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zlecenia takich czynności profesjonalistom, którzy wykonają wszystko sprawnie i udzielą gwarancji. W ten sposób nowa farba będzie służyć przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Malowanie dachu musi również odbywać się podczas odpowiedniej pogody, ponieważ temperatura, wilgotność oraz opady mają kluczowe znaczenie przy kładzeniu nowej farby. Dobrze jest wybrać pogodny dzień, gdy temperatura wynosi od 10 do 25 stopni Celsjusza.

Od czego zacząć malowanie dachu?

Specjaliści zajmujący się malowaniem dachów na terenie Nowego Sączu zawsze zaczynają od podbitki. Jest to najważniejszy element wykończeniowy, którego estetyka jest niesamowicie ważna. Trzeba dokładnie zadbać o jej wygląd oraz zabezpieczyć przed zniszczeniem. Podbitkę dachową wykonaną z drewna najlepiej jest malować co 6 lat.

Przed przystąpieniem do pracy należy przeszlifować podbitkę, aby pozbyć się złuszczonej farby. Następnie powierzchnię drewna trzeba odpylić oraz odtłuścić. Po tych czynnościach będzie można zabrać się za malowanie, ale przed położeniem farby warto powierzchnię zabezpieczyć odpowiednim impregnatem, a dopiero później nałożyć powłokę dekoracyjno-ochroną.

Ile warstw farby nałożyć podczas malowania dachu?

Podczas malowania dachu najlepiej jest położyć od dwóch do trzech warstw farby. Należy szczególną uwagę zwrócić na to, aby produkt posiadał odporność na promieniowanie słoneczne i charakteryzował się dobrą przyczepnością. Powłoka musi być również elastyczna i odporna na czynniki atmosferyczne. Warto również pamiętać o tym, że pomiędzy nakładaniem kolejnej warstwy należy zachować około 6 godzin przerwy.

Decydując się na samodzielne nałożenie farby trzeba będzie korzystać z klasycznego pędzla lub wałka z rączką. Zdecydowanie lepiej jest zatrudnić do tego celu specjalistów z Nowego Sączu, którzy malowaniem dachów zajmują się od wielu lat i posiadają profesjonalny sprzęt. W ten sposób prace przebiegają znacznie szybciej oraz efekt końcowy jest na najwyższym poziomie.

jackdach malowanie dachow logo
JackDach to zespół specjalistów malowania dachów, który pomoże znaleźć Ci zespół fachowców w tej dziedzinie.