Malowanie dachów Rzeszów

Na malowanie dachów w Rzeszowie decyduje się wiele osób. Są to najczęściej osoby prywatne posiadające własne domy, ale również przedsiębiorcy, którzy chcą odnowić dach budynku firmowego.

Dachy pokryte blachą ocynkowaną wymagają regularnej odnowy. Niestety, ale blacha wskutek działania różnych czynników atmosferycznych rdzewieje, a sama farba zaczyna opryskiwać oraz łuszczyć się. W ten sposób cały dach zaczyna wyglądać bardzo nieestetycznie, a nawet może dojść do jeszcze poważniejszych uszkodzeń, przez co dochodzi często do przeciekania podczas intensywnego deszczu.

malowanie dachów rzeszów

Malowanie dachu w Rzeszowie - z firmą, czy samodzielnie?

Firm, które oferują malowanie dachów w Rzeszowie jest dość sporo, ale warto korzystać z profesjonalnych usług, ponieważ pracownicy dysponują alpinistycznym sprzętem do bezpiecznego wykonywania takich zleceń oraz nowoczesnymi narzędziami, które ułatwiają czyszczenie i mycie oraz położenie nowej farby.

Jeżeli chodzi o koszty wykonania takiej usługi to ciężko jest z góry określić, ile trzeba będzie zapłacić, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć:

  • wielkość powierzchni do malowania,
  • wysokość budynku,
  • nachylenie połaci,
  • dodatkowe czynniki.

Jednak zawsze wynajmując specjalistów od takich zadań, można zaoszczędzić bardzo dużo czasu oraz wysiłku fizycznego, gdyby chciało się przeprowadzić taki proces samodzielnie.

Odpowiednie przygotowanie podłoża pod malowanie dachówki.

Zawsze przed przystąpieniem do malowania, warto dokładnie obejrzeć dach i przygotować podłoże. W tym celu trzeba usunąć starą farbę oraz pozbyć się ognisk rdzy, które występują. Po szlifowaniu specjalistycznymi narzędziami należy odpylić i odtłuścić dachówkę oraz przeprowadzić jej staranne i dokładne mycie.

Najlepiej do takiego zadania użyć myjki ciśnieniowej oraz ręcznych przyrządów takich jak szczotki i gąbki, które pozwolą dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków, w których występuje brud. W przypadku dachu, na którym pojawił się mech oraz porosty należy zastosować specjalne preparaty do mycia i odtłuszczania powierzchni dachowej przed jej malowaniem.

Właściwe i końcowe malowanie dachu.

Specjaliści zajmujący się malowaniem dachów w Rzeszowie dokładnie dobiorą wyroby malarskie, które będą współgrały z zastosowanym wcześniej podkładem. Zaleca się krycie zabezpieczonych powierzchni wykonać kilkukrotnie i położenie dwóch warstw farby wierzchniej jest absolutnym minimum.

Farby należy nakładać w takich odstępach czasu, aby nie uszkodzić powłok wcześniej naniesionych. Przed wyborem odpowiedniej farby, należy zwrócić uwagę na jej elastyczność oraz odporność na działanie warunków pogodowych, szczególnie promieniowanie UV. W specjalistycznych sklepach lub hurtowniach doświadczeni pracownicy pomogą wybrać produkt dopasowany do konkretnego podkładu, który wcześniej był stosowany na dachówkę.

Malowanie dachu można wykonać ręcznie za pomocą wałka lub pędzla malarskiego, ale specjaliści wykonują to za pomocą urządzeń natryskowych, dzięki czemu praca wykonywana jest znacznie szybciej i dokładniej. Powłoki nakładane wielokrotnie jedna na drugą przy zachowaniu odpowiednich odstępów czasowych pomogą stworzyć najlepszą ochronę i uzyskać grubą warstwę materiału malarskiego.

jackdach malowanie dachow logo
JackDach to zespół specjalistów malowania dachów, który pomoże znaleźć Ci zespół fachowców w tej dziedzinie.